Adana Hava Durumu
Arama Yap
Facebook Youtube Twitter RSS
Sosyal Medya Resmi Hesapları Fotoğraf Kampanyası Sinekle Mücadele Otobüs Saatleri Etkinlik Takvimi Aykome Hizmetleri Toplu Sms Hizmeti
Emlak İstimlak Dai. Bşk Kamulaştırma Çalışmaları

1-Mustafa Kemal Paşa Bulvarının devamı niteliğinde olan ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarını, Adana Mersin Demiryolunun kuzeyinden devam eden, şehit Mehmet Özel Caddesinden başlayarak Mehmet Akif Ersoy Caddesine bağlayan 30 metrelik İmar Yolunun açılmasına yönelik kamulaştırlma çalışması devam etmektedir.


2-İlimiz, Sarıçam İlçesi, Göztepe ve Buruk mahallesinde bulunan, Adana Gaziantep Otoyolunun kuzeyinde yaklaşık 2.000 dönüm alanda Otogar Alanı, Açık ve Kapalı otopark Sosyal Kültürel Sanat alanı, hal sahası, itfaiye araç toplama merkezi, otoban bağlantı yolları ve ekmek fabrikası alanı için kamulaştırma çalışmaları devam etmektedir.


3-İlimiz, Ceyhan İlçesi Çakaldere ve Altıkara mahallelerinde D400 karayolu ile Adana Gaziantep Otoyolu arasında kalan yaklaşık 600 dönüm alanda Kanara yapılması amacıyla kamulaştırma çalışması devam etmektedir.


4-İlimiz, Ceyhan İlçesi Yılankale Mahallesinde bulunan, Belediye Hizmetleri için Asfalt Planti Stok sahası olarak kullanılmak üzere D-400 Karayolu üzerinde yaklaşık 235 Dönüm alanda kamulaştırma çalışması devam etmektedir.


5-İlimiz Seyhan İlçesi Akkapı Mahallesinde buluana ve imar planında Mezarlık Alanı olarak görülen, Küçükoba Mezarlığı genişleme sahasında kalan yaklşaık 240 dönüm alanın kamulaştırma çalışması devam etmektedir.


6-İlimiz Seyhan İlçesinde, mevcut Akkapı Mezarlığına ilave olarak 3 adet taşınmazda yaklaşık 45 dönüm alanın kamulaştırma çalışmaları devam etmektedir.


7-İlimiz, Seyhan İlçesinde, Ulucami, Kayalıbağ mahallesinde sokak sağlıklaştırılması ve Taşınmaz Kültür Varlıklarının ortaya çıkarılması amacı ile kamulaştırma işlemleri devam etmektedir.


8-İlimiz, Seyhan İlçesi, Raylı Sistem Fatih İstasyonu ile Mavi Bulvar arasında kalan Alparslan Türkeş Bulvarı batı kısmında imar yolu içerisinde kalan Binaların kamulaştırılma çalışması devam etmektedir.


9-ilimiz, Seyhan ilçesinde Türkocağı mahallesinde Seyhan Nehri kenarında imar planında Park alanı içerisinde kalan binaların kamulaştırma işlemleri devam etmektedir.


10- İlimiz, Seyhan İlçesi, Abdi İpekçi Caddesini Alparslan Türkeş Bulvarına bağlayan imar yolu üzerinde kalan binaların kamulaştırma çalışmaları devam etmektedir.


11-İlimiz, Seyhan İlçesi, Kurtuluş (Yeşilyurt) mahallesi, Kıyıboyu caddesi üzerinde imar planında yeşil alan içerisinde kalan taşınmazlarda kamulaştırma çalışmaları devam etmektedir.